Прво место на ликовном конкурсу "Лепота различитости".
У периоду од 1. до 29. марта 2019. године, био је отворен конкурс „Лепота различитости“, који је саставни део пројекта „Знањем до толеранције“, који Асоцијација за подршку науке, културе и уметности „Ноумена“ реализује под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја. Конкурс је спроведен у три узрасне категорије. Учешће је узела и наша школа.
Седми Фестивал поезије београдских основних школа „Mали победник” одржан је 28. марта у Дечјем културном центру у Београду. У конкуренцији од преко хиљаду пристиглих радова, песме ученица наше школе – Анђеле Милосављевић 5/2, Теодоре Ристић 6/4 и Сташе Ђуринац 6/1 – сврстане су од стане жирија међу најуспелије и објављене су у зборнику фестивала.
Како организатори наглашавају, сви аутори чије су песме објављене сматрају се победницима. Наше мале песникиње имале су част да говоре своје стихове пред жиријем и многобројном публиком.
2018/19.
2-3.10.2017.
КРЕФ победа
Најбољи lipdub филм у Србији!
Најбољи едукативни видео у Србији!
Међународни Креативни Фестивал Едукативних филмова КРЕФ окупио је креативне учитеље из три земље. Феноменални организатори, врсни редавачи, вредни учитељи и наставници, али што је најважније - велики број деце која су са радошћу учествовала у стварању ових тако драгоцених филмова из Македоније, Босне и Херцеговине и Србије.
Овогодишњи други по реду КРЕФ одржан је у организацији Учитељског друштва Лесковац, а подржан је и од стране Министарства просвете, инистарства културе и YЦН. Од ове године, КРЕФ је уврштен у мрежу младих фестивал Европе YЦН.
Просветне оскаре освојила је ОШ ,,Коста Ђукић” за две категорије, Липдуб и Еду филм чији је аутор Александра Гојковић. Наш Липдуб филм роглашен је за најбољи школски видео на републичком нивоу, а освојио је 2. место на међународном нивоу.
У категорији Еду филмова 1. место на републичком нивоу и 2. место на међународном нивоу припало је ОШ ,,Коста Ђукић”, а просветни оскар је ручен аутору филма Александри Гојковић.
Филмове можете видети ОВДЕ.
Представа ,,ТИГАЊ“
Представа ,,ТИГАЊ“ ученика и ментора ОШ ,,Коста Ђукић“ понела три награде на 7. Међународној смотри сценског учитељског стваралаштва у Лесковцу
Учитељско друштво из Лесковца организовало је седму по реду Међународну смотру дечјег сценског стваралаштва која је било одржана 2. и 3. јуна у лесковачком Народном позоришту.
Смотра сценског стваралаштва учитељског друштва у Лесковцу је смотра дечјег сценског стваралаштва и представља сусрет најбољи дечјих глумачких ансамбала. Право учешће на Смотри имају драмске групе и секције основних школа – учитеља из Србија, а на међународном нивоу из целог света. Смотра је такмичарског карактера деце основношколског узраста I – IV разреда. Сусрети су део програма Савеза учитеља Републике Србије и Учитељског друштва Лесковац.
На 7. Међународној смотри учествовало је 12 основних школа из Србије, Босне и Херцеговине и Македоније, а свака се представила са по једном представом. Конкурс за такмичење трајао је до 22. априла 2017. године. Након селекције представа, међу десет најбољи представа из Србије, нашла се и представа ,,Тигањ“ ученика и ментора ОШ ,,Коста Ђукић“ из Младеновца. Текст за представу ,,Тигањ“ написла је учитељица Весна Ђушић, а за режију, сценографију и костиме била је задужена учитељица Александра Гојковић. Одабиром дванаест малих глумаца, ученика I8, II8, III8 и IV8 из издвојеног одељења Велике Иванче, почеле су припреме за учествовање на Смотри. Двомесечне свакодневне пробе, увежбавање кореографија, осмишљавање костима и сценографије обећавале су успех представе. Главну улогу у представи добила је Ива Пвловић, ученица I8 одељења, која је тумачила лик Цице. Цицину другарицу Анку играла је Миња Мијаиловић, ученица одељења IV8. Улога Лалета, Цициног мужа, додељења је ученику III8 одељења Огњену Јовановићу, док је Цициног сина Косту играо Новак Милојевић, ученик II8. Миа Павловић, ученица одељења II8, била је у лику Лоле, Анкине ћерке. Плесну групу представе чиниле су Анђела Стевановић II8, Јелена Петровић II8, Милица Милановић III8, Томанија Мина Петровић IV8, Катарина Павловић IV8, Јана Милојевић IV8 и Лара Ђорђевић IV8.
Представа ,,Тигањ“, под менторском палицом Александре Гојковић, изведена је првог такмичарског дана Смотре у лесковачком Народном позоришту. Жири у саставу Золтана Фридмана, позоришног редитеља из Руме, Душана Благојевића, професора књижевности и Миодрага Крчмарика, професора уметности факултета у Приштини имао је позитивне критике за представу, али и сугестије и добронамерне савете. Након два такмичарска дана и 12 изведених представа, 240 малих глумаца и 42 ментора чекали су резултате и коначна мишљења жирија. Одлуком жирија представа ,,Тигањ“ понела је три награде:
- Најбоља представа у целини 3. место на републичком такмичењу
- Награда за најбољу женску улогу – улогу Цице
- Награда за најбољи сценски покрет
Мали глумци представе ,,Тигањ“ нису могли да сакрију сузе радоснице, огромну срећу и одушевљење након саопштених резултата. Тим ОШ ,,Коста Ђукић“ се из Лесковца вратио пресрећан и презадовољан и понео је лепе успомене и незаборавние тренутке.
Организатори Смотре, Зоран Илић и Дејан Цакић, били су на висини свог задатка и веома успешно су реализовали још једну Смотру.
Учитељско друштво Лесковац, град Лесковац, Министарство просвете и науке и Министарство културе и информисања обезбедили су део средстава за учествовање такмичара. За боравак и смештај 12 ученика и ментора у Лесковац ОШ ,,Коста Ђукић“ обезбедила је 37 000 динара за превоз, а преосталих 25 000 динара прикупљено је путем донације од стране млекаре ,,Границе“ на челу са Цецом Вукадиновић, ,,BMW Stefanović“ на челу са Аном Стефановић, Николина Спасић и породица Драговић.
За школски сајт приредила Александра Гојковић
школска 2016/2017.
Ликовни конкурси
Више о ликовним конкурсима прочитајте на страници предмета Ликовна култура
КРЕФ је међународни школски фестивал креативних филмова који се ове године одржава други пут за редом. На такмичењу се могу учествовати све школе, учитељи и наставници у три категорије: ЛИП ДАБ ФИЛМ (lip dub) Oбразовни филм MINECRAFT (урбанистичко уређење околине) За сваку категорију постоје одређене пропозиције које се морају испоштовати. Наша школа на овогодишњем такмичењу учествује у две катекорије.
ЛИП ДАБ ФИЛМ (lip dub) – карактеристика ове врсте филмова јесте снимање у једном кадру, без прекида. Током снимања учесници треба да покрећу уста и преносе поруку и свој доживљај песме. Спот треба да буде маштовит, а саме сцене у њему оригиналне, спонтане и аутентичне. Ученици и наставници наше школе снимили су лип даб филм за такмичење КРЕФ. У споту је учествовало 150 ученика и наставника. За сценарио, режију и организацију снимања била је задужена учитељица Александра Гојковић, а помоћ су пружили и наставници Весна Ђушић, Мерима Митровић, Снежана Поповић, Марина Кастратовић, Ивана Давидовић, Марина Благојевић и Сузана Гојковић. Снимање спота било је у школи у Великој Иванчи. Позитивна енергија свих учесника, дружење и забава, смех, срећа, узбуђење и радост били су присутни током целог снимања. Наша презентације школе путем спота изгледа овако
ОБРАЗОВНИ ФИЛМ – САСВИМ РАЗЛИЧИТИ СА ИСТИМ ЦИЉЕМ Образовни филм има за циљ приказ обраде наставног садржаја на креативан, занимљив и другачији начин. Класична учионица нема место у овом филму. Образовни филм ,,Од Египта до Рима“ снимили су ученици 4/8 са својом учитељицом Александром Гојковић и приказали како се у далеке пределе може стићи кроз различите наставне садржаје и предмете. Они су на том путу имали препреке ( задатке) које су морали да савладају, а шта их је дочекало на крају авантуре, погледајте у филму.
31.3.2017.
Име наше школе чуло се 31. марта у просторијама Дечјег одељења Чика Јова Змај Библиотеке града Београда међу бројним награђеним ученицима и њиховим наставницима.
Анђела и Кристина Срећковић, ученице 7. разреда наше школе, примиле су награду за 2. место на литерарно-ликовном конкурсу Гласам за књигу који организује библиотека поводом 2. априла, Светског дана књиге за децу.
Ликовни рад наших ученица освојио је 2. место својом лепотом и необичношћу. Вештим савијањем и обликовањем папира ученице су дочарале сцену из једне од омиљених им књига Острво авантура, британске књижевнице Инид Блајтон. У пријатној атмосфери, окружене књигама и љубитељима књиге ученице су, као што и приличи поводу овог веселог окупљања, награђене књигама и чланским картама библиотеке.
За школски сајт припремила Габријела Марић, наставница српског језика
Наставница Драженка Вујаковић присуствовала је свeчaнoсти у Скупштини Србиje, на којој је држaвни сeкрeтaр у Mинистaрству тргoвинe, туризмa и тeлeкoмуникaциja, Taтjaнa Maтић, свeчaнo уручилa диплoмe нaстaвницимa нaгрaђeним нa oвoгoдишњeм кoнкурсу „Дигитaлни чaс“.
Наставница биологије и хемије у нашој школи освојила је трећу награду на конкурсу „Дигитaлни чaс“, у oблaсти прирoдних нaукa. Њен рад на тему Енергетска ефикасност нашао се у Зборнику радова конкурса. Сав материјала можете наћи и на школском сајту на страници Биологија.
6.10.2017.
У част учитељу
На другом међународном конкурcу ,,У част учитељу 2“ ученица одељења 48 наше школе, Ања Павловић освојилила је 2. место у категорији фото – конкурс.
Другу годину за редом креативни кутак ОШ ,,Др Александар Сабовљев“ из Ечке организује међународни конкурс ,,У част учитељу“. Конкурс има за циљ промовисање учитеља који се баве креативним, израживачким, научним или уметничким радом.
На другом међународном конкурcу ,,У част учитељу 2“ ученица одељења 48 наше школе, Ања Павловић освојилила је 2. место у категорији фото – конкурс.
Ања је, поред послатих фотографија, написала због чега учитељица Александра Гојковић заслужује посебно место у њеном животу.
Међу награђеним радовима учитеља, нашао се и рад учитељицe Александре Гојковић. Њен рад, који предстaвља креативан и иновативан начин рада са ученицима, биће објављен у електронском зборнику ,,У част учитељу 2“.
Креативна чаролија
Међународни фестивал дечјег стваралаштва ,,Креативна чаролија“ ове године организован је 12. пут за редом у Бањи Врујици под покровитељством Министарства просвете, науке и технолошког развоја и УГ ,,Креатива – креативно образовање“ из Бање Врујице. Овогодишња смотра организована је под слоганом ,,СРЦЕ СЕ НЕМА ДА СЕ ИМА, СРЦЕ СЕ ИМА ДА СЕ ДАЈЕ СВИМА“, а ученици су имали могућност да, под истом темом, своја знања, умења и креативност покажу у литерарном, ликовном, драмском и филмском стваралаштву.
Између 2000 пристиглих радова из девет земаља, ученицама наше школе припала је част да се њихови радови нађу међу најуспешнијима. Ученица Јана Милојевић 3/8 похваљена је у категорији литерарног стваралаштва, док је Јована Сердаревић 1/2 похваљена за ликовно стваралаштво. Њихови радови били су изложени током трајања Међународног фестивала.
Похваљене ученице су са својим учитељицама 28. маја 2016. биле учесице 12. међународне сморе дечјег стваралаштва ,,Креативне чаролије“ у Бањи Врујици и том приликом су им уручене похвалнице.
У оквиру ,,Креативне чаролије“, тим наше школе обишао је и Чаробно село у којем су се дружили са вилама чаробницама и упознале његове чари.
За школски сајт припремиле Александра Гојковић и Тања Поповић
ОБРАЗОВНИ ФИЛМ ,,МОЋ ВОДЕ“
Министарство просвете, науке и технолошког развоја у сарадњи са компанијом ,,Цептер“ у новемберу месецу 2015. године, расписали су конкурс за најбољи образовни филм на тему ,,Моћ воде“. Право учешћа имале су све основне школе на територији Републике Србије са својим тимовима. Тим су чинили седморо ученика једног одељења са својим ментором, односно наставником.
Такмичење тимова било је у три категорије:
OШ ,,Коста Ђукић“ на овом такмичењу представљао је тим ученика 3/8, извојеног одељења у Великој Иванчи, са својом учитељицом. Тим су чинили следећи ученици: Нина Милошевић, Миња Мијаиловић, Милош Јанковић, Томанија Мина Петровић, Јана Милојевић, Немања Стевановић и Катарина Павловић. Они су, са својим ментором, представили образовни филм ,,Вода значи живот“.
Идеја филма била је да се кроз причу о некадашњем начину живота поред реке и жељи једне девојчице да постане Чуварка воде, представи значај чисте воде и незагађене реке за здравље људи, али и осталих живих бића, процес загађења реке од прошлости до садашњости, укаже на штетне последице које доводе до загађења река и смањене количине чисте пијаће воде и истакне да је очување и заштита реке једног местa дуготрајан процес који захтева укључивање свих становника и њиховог одговорног односа према животној средини. Примаран циљ овог образовног филма јесте допринос у развоју свести о значају чисте воде и њеној улози у очувању здравља.
Ученици су били укључени у свим сегментима израде филма – осмишљавању сценарија, избору ученика који ће учествовати у филму, избору места снимања, припремању костима и реквизита за филм и самој реализацији. Велику помоћ и подршку пружили су и родитељи ученика, али и мештани села који су изашли у сусрет и омогућили приступ сеоској воденици и домаћинствима који су били неопходни за снимање одређених сцена.
Снимање је било напорно, али ученици су одговорно и професионално приступили задатку.
За свој рад, труд и залагање тим ОШ ,,Коста Ђукић“ добио је похвалницу од Министарства просвете, науке и технолошког развоја и комапније ,,Цептер“.
За школски сајт приредила Александра Гојковић